ODAK GRUP TOPLANTILARI
ODAK GRUP TOPLANTILARI
ANA SAYFA
ODAK GRUP TOPLANTILARI

ODAK GRUP TOPLANTILARI

BEKAM bir sivil toplum yapılanması olarak gelecek vizyonu oluşturma konusunda müzakere edilmesi gereken konu başlıklarını bir aylık periyotlarla ele alıyor. Planlanan toplantılarda alanında uzman ve farklı bakış açılarına sahip kişilerle tartışılan konular hakkında analitik değerlendirme fırsatı oluşturmak hedeflenmektedir. Oturumlar hakkında konu başlığı belirleme, başlıkla ilgili katılımcıların tespiti, tartışılacak konunun alt başlıklarının oluşturulması, toplantılar için gereken fiziki ortamın hazırlanması, raportörlerin belirlenmesi ve sonuç raporunun hazırlanması planlanmaktadır.

Yöntem

Ortak akıl oluşturmayı amaçlayan katılımcı ve işbirliğine açık bir planlama metodolojisi benimsenmektedir. Alanında uzman, iddia ve iddiasının karşılığı sorumluluk sahibi (yirmi kişilik) katılımcılarla en ideal senaryoları gerçeklikten kopmadan ortaya çıkarabilmek ve bunları inovatif stratejilere dönüştürmek hedeflenmektedir.

Katılımcı Profili

Katılımcılar organizasyon kurulu tarafından tespit edilmektedir. Odaklanarak arama yapılacak konu hakkında okumaları olan, makale kitap bölümü vb. yazıları olan kişiler özel davet edilmektedir. Davetlilere tartışılacak konular hakkında ön bilgilendirme yapılarak ve program öncesi hazırlık yapmak kaydıyla yazılı veya sözlü sunum talep edilmektedir.

Program Çıktıları

Organizasyon kurulu tarafından belirlenen raportörler her arama grubunda toplantılara katılarak not tutmaktadır. Ses kayıtları alınarak ve eksik kalan kısımlar ses kayıtlarından tamamlanmaktadır. Katılımcılardan sözlü olduğu kadar yazılı da katkı sağlaması beklenmektedir. Alınan notlar değerlendirilerek nihai bir rapora dönüştürülmektedir. Her toplantı sonunda bir ayı geçmeyecek şekilde toplantı raporu hazırlanır ve PDF olarak yayınlanır. Yıl sonunda tüm toplantı raporlarını içeren 2023-2024 dönemi BEKAM ODAK GRUP TOPLANTILARI RAPORU’nun kitap olarak yayınlanması planlanmaktadır.

FAALİYET DURUMU
80%
1. aşama
Dayanıklı Birey
2. aşama
Dayanıklı Aile
3. aşama
Dayanıklı Sivil Toplum
4. aşama
Dayanıklı Eğitim
5. aşama
Dayanıklı Şehir
FOTO GALERİ
Medya galeri-0
Medya galeri-1
Medya galeri-2
Medya galeri-3
Medya galeri-4
Medya galeri-5
Medya galeri-6
FAALİYET BAŞVURU FORMU
Aşağıdaki formu kullanarak faaliyetimize başvurabilirsiniz.
DİĞER FAALİYETLERİMİZ
İnsanların hayatlarına dokunan tüm işlerimiz ve destek beklediklerimiz adına
BAHAR ŞENLİĞİ 2024
% 100
BAHAR ŞENLİĞİ 2024
01 Haziran 2024
Bülbülzade Vakfı olarak her yıl büyük bir heyecanla düzenlediğimiz geleneksel Bahar Şenliği, bu yıl da coşku ve huzur dolu anlara sahne oldu. Toplam dört gün süren etkinliğimiz, vakfımızın birimlerinin açtığı stantlarda yapılan satışlar ve çeşitli söyleşilerle zenginleştirildi. Bahar Şenliğimiz, vakfımızın sosyal ve kültürel etkinliklerine ev sahipliği yaparken, ziyaretçilere unutulmaz anlar...
FAALİYET DETAYLARI
BASKETBOL KURSU
% 5
BASKETBOL KURSU
02 Mayıs 2024
İstikrar Spor Merkezi bünyesinde düzenlenen Yaz Spor Akademisi kapsamında basketbol kursu kayıtları devam ediyor. Cumartesi ve Pazar günleri 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen kurslar 6-14 yaş arası çocuklara yöneliktir.Ön kayıt için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Daha sonra iletişime geçilebilmesi için lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.
FAALİYET DETAYLARI
GİTAR KURSU
% 5
GİTAR KURSU
01 Mayıs 2024
Katre Bilim ve Sanat Merkezi'nde her yaştan kursiyere yönelik hizmet verdiğimiz kurslarımıza kayıtlar devam ediyor. Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Katre Sanat ve Bilim Merkezi'nde İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen kurslarda öğrencilerin sanat alanında gelişimine, farkındalık kazanmalarına, özgüven gelişimine, iş birliği ve azim becerilerinin arttırılmasına...
FAALİYET DETAYLARI
ODAK GRUP TOPLANTILARI
% 80
ODAK GRUP TOPLANTILARI
28 Aralık 2023
BEKAM bir sivil toplum yapılanması olarak gelecek vizyonu oluşturma konusunda müzakere edilmesi gereken konu başlıklarını bir aylık periyotlarla ele alıyor. Planlanan toplantılarda alanında uzman ve farklı bakış açılarına sahip kişilerle tartışılan konular hakkında analitik değerlendirme fırsatı oluşturmak hedeflenmektedir. Oturumlar hakkında konu başlığı belirleme, başlıkla ilgili...
FAALİYET DETAYLARI
TEFSİR OKUMALARI
% 100
TEFSİR OKUMALARI
13 Aralık 2023
Mozaik Kadın ve Aile Derneği, kadınlara yönelik Kur'an-ı Kerim tefsiri okumalarına devam ediyor. Katılımcı odaklı gerçekleştirilen faaliyette tematik konularla gerçekleştirilen okumalar kapsamında güncel konular ele alınıyor.
FAALİYET DETAYLARI
SANAT KURSLARI
% 100
SANAT KURSLARI
18 Kasım 2023
Katre Bilim ve Sanat Merkezi'nde; bağlama, gitar, keman, resim, piyano, akıl ve zeka oyunları ve robotik kodlama kurs eğitimlerimiz devam ediyor.Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Katre Bilim ve Sanat Merkezi'nde İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen kurslarda öğrencilerin sanat alanında gelişimine, farkındalık kazanmalarına, özgüven gelişimine, iş birliği ve azim...
FAALİYET DETAYLARI

Bülbülzade Vakfı tarafından yürütülen faaliyetlere destek olarak, insanlığa umut olma adına bir adım atabilirsiniz.

Siz de iyiliğin bir parçası olun!
HIZLI BAĞIŞ
Proje seçiniz
₺ 250
₺ 500
₺ 750